Poytaxtimizdagi 30-sonli Mehribonlik uyi tarbiyalanuvchilari uchun mo`ljallangan bolalar sog‘lomlashtirish oromgohida birinchi mavsumning ochilish marosimi boʻlib oʻtdi.
17.6.2023 3767
Bolajonlar yil boshidanoq yoz faslini intizorlik bilan kutishadi. Axir, yoz – quyoshda toblanish, maktab va darslardan dam olish, qiziqarli sayohatlar hamda sevimli oromgohda yangi do`stlar bilan hordiq chiqarish uchun eng qulay fursatdir.
Poytaxtimizdagi 30-sonli Mehribonlik uyi tarbiyalanuvchilari omadli o`g`il-qizlar qatoridan: Boisi ularning Bo‘stonliqda joylashgan so‘lim tog‘lar bag’rida o‘z sog‘lomlashtirish oromgohi bor. Bolajonlar oromgohni o`zlarini tilida dacha deb atashadi. Ular iyun oyida bu yerga tashrif buyurishib, avgust oyida yana shaharga qaytadilar.
Mazkur oromgohda mazmunli dam olish uchun barcha sharoitlar yaratilgan: mevali daratlar, sport va o‘yin maydonchalari, futbol hamda raqs to`g`araklari va bolajonlar uchun eng muhimi salqin suv bilan to`ldirilgan hovuz. Tashkilotchilar va homiylar tomonidan amalga oshirilgan ta’mirlash ishlaridan so‘ng oromgoh yanada go‘zal va fayzli bo‘ldi.
Oromgohning mavsumiy ochilish marosimiga Milliy gvardiya, Oʻzbekiston ekologik partiyasi, " Hayot qarovsiz qolgan hayvonlarni himoya qilish jamiyati" homiylari va volontyorlari tashrif buyurishdi.
Tadbirning rasmiy qismidan keyin Milliy gvardiya orkestri tomonidan kuylangan vatanparvarlik ruhidagi qo`shiqlar hamda harbiy ximzachilarning ko`rgazmali chiqishlari barchaga ko`tarinki ruh bag`ishladi.
Bayram kechasi an’anaviy gulxan yoqish, bolalarga sovg‘alar taqdim etish va quvnoq raqslar bilan yakunlandi.

Состоялось торжественное открытие первой смены в детском оздоровительном лагере Дома «Мехрибонлик» № 30 города Ташкента.
17.6.2023 3952
Лето для детей – самое долгожданное время года. Ведь лето – это солнце, отдых от школы и уроков, увлекательные путешествия и любимый загородный лагерь.
Воспитанникам ташкентского Дома «Мехрибонлик» № 30 повезло: у них есть собственная здравница среди живописных гор Бостанлыкского района. Воспитатели и дети называют лагерь – дачей. Сюда они приезжают в июне и возвращаются в жаркую столицу в августе.
Здесь есть все для полноценного отдыха: фруктовые деревья, спортивная и игровые площадки, футбольное поле и танцплощадка и – самое главное – бассейн. А после ремонта, который помогли сделать спонсоры, лагерь стал еще краше и более благоустроенным.
На открытие приехали гости – представители Национальной гвардии, Экологической партии Узбекистана, спонсоры и волонтеры общества по защите бездомных животных «Хаёт. А мальчики и девочки подготовили к вечеру открытия красочную концертную программу.
На празднике открытия лагерной смены также выступили с показательными выступлениями военнослужащие и оркестр Национальной гвардии. Завершился праздничный вечер традиционным костром, залпами салюта, вручением ребятам подарков и дискотекой.