Poytaxtimizning Yashnobod tumanidagi 30-sonli Mehribonlik uyi tarbiyalanuvchilari tahsil olayotgan 103-sonli maktab-internatida "Mohir qoʻllardan-mehrli qoʻllarga" shiori ostida mehnat bayrami boʻlib oʻtdi.
5.5.2023 2644
Mazkur tadbir Milliy gvardiya Toshkent shahri boʻyicha boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari B. Abdullayev, Toshkent shahar harbiy prokurori A. Boboyev, mutasaddi rahbarlar, harbiy xizmatchi va xodimlar ishtirokida oʻtkazilib, unda oʻquvchilar tomonidan qoʻl mehnati asosida tayyorlangan buyum va narsalar, shuningdek, milliy taomlar koʻrgazmasi namoyish qilindi.
Yarmarka koʻtarinki kayfiyatda boshlanib, harbiy ansambl tomonidan ijro etilgan kuy-qoʻshiqlar bilan davom etdi.
Oʻquvchi yoshlar tomonidan mohirlik bilan tayyorlangan buyumlarni diqqat va hayajon bilan kuzatib borgan mehmonlar ularning mahoratiga yana bir bor qoyil qolishdi.
Taʼkidlash joizki, bu kabi tadbirlar bolalarda yangi qirralar ochilib, oʻz qobiliyatlarini namoyon qilishga va yana bir yangi kasbni oʻzlashtirishlariga keng zamin yaratdi.

В Яшнабадском районе в школе-интернате № 103, где учатся воспитанники Дома "Мехрибонлик" № 30, под девизом «Из умелых рук - в руки милосердия» проведен праздник
5.5.2023 2641
В числе гостей праздника были заместитель начальника Управления Национальной гвардии по г. Ташкенту Б. Абдуллаев, военный прокурор г. Ташкента А. Бобоев, руководители различных ведомств и организаций, военнослужащие и сотрудники. Дети представили вниманию гостей выставку изделий ручной работы, народного промысла и декоративно-прикладного искусства , а также национальные блюда.
Ярмарка началась в атмосфере всеобщей радости и продолжилась мелодиями в исполнении военного оркестра.
Гости внимательно рассматривали изделия, изготовленные руками школьников, и восторгались искусно сделанными работами, требующими усердия, кропотливости и вкуса.
Стоит отметить, что подобные мероприятия открывают перед детьми новые горизонты, создают для них широкую площадку для проявления способностей и освоения профессии.