O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 4-avgust kunidagi 345-sonli qaroriga asosan tashkil etilgan Oilaviy bolalar uylarida tarbiya topayotgan, yetim va ota-ona qaramogʻidan mahrum boʻlgan bolalarni yashash sharoitini oʻrganish maqsadida Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati raisi Tanzila Norboyeva Kamalovna Andijon shahrida istiqomat qiluvchi Ismonxadjayevalar xonadoniga tashrif buyurdi. Tashrif davomida xonadon sohiblari hamda bolajonlar bilan ochiq muloqot tashkil etilib, oʻgʻil-qizlarning yashash sharoiti, oiladagi muhit,ota-onasi bilan munosabati, shuningdek, ulardagi mavjud muammolar oʻrganildi.
Bolajonlar ham oʻz navbatida, mehmonlarga yod olgan sheʼriy parchalar hamda qiziqarli voqealarni soʻzlab berishdi.

Председатель Сената посетила семейный дом в Андижане
Председатель Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Танзила Нарбаева посетила семейный дом Исмонхаджаевых, проживающих в г. Андижане. Целью визита было изучение обстановки в семейных домах, где ныне проживают дети-сирот и дети, лишенные родительской опеки, и соответствие созданных условий для проживания и учебы детей положениям Постановления Президента от 4 августа 2022 г. за № 345 «О дополнительных мерах по совершенствованию деятельности детских домов семейного типа». В ходе визита председатель Сената провела открытый диалог с детьми и родителями семейного дома.
Были изучены условия жизни мальчиков и девочек, обстановка в семье, взаимоотношения с родителями, а также имеющиеся у них проблемы. Дети, в свою очередь, рассказали гостям об учебе, как проводят свободное время, какие посещают кружки и спортивные секции и поделились интересными историями.