Milliy gvardiya va ichki ishlar organlari xodimlari maktablarda o‘quvchilar va ularning ota-onalari bilan profilaktik suhbatlar o‘tkazishda davom etmoqda
24.9.2024 2018
Suhbat davomida o‘quvchilarga bilim olish muhimligi haqida gapirib, ularning ota-onalariga bola tarbiyasi va taʼlimidagi o‘z majburiyatlarini bajarmaganlik, shuningdek farzandining sababsiz dars qoldirganligi uchun javobgarlik borligi haqida eslatildi.
Shuningdek, suhbatlarda prokuratura organlari, mahalla qo‘mitasi hamda maktabgacha va maktab taʼlimi boshqarmasi vakillari ishtirok etdi. Suhbat mobaynida voyaga yetmaganlar o‘rtasidagi huquqbuzarlik va jinoyatlarning sabablari muhokama qilinib, oqibatlari haqida ota-onalarga tushuntirildi. Shundan so‘ng, o‘smirlik davrdagi qilmishlar mavzusidagi hamda turli xil giyohvand moddalar, alkogol va boshqa salbiy mahsulotlarni isteʼmol qilishning oqibatlari to‘g‘risidagi ijtimoiy videoroliklar namoyish etildi.

Сотрудники Национальной гвардии и органов внутренних дел продолжают проводить профилактические беседы со школьниками и их родителями
24.9.2024 2062
В ходе бесед учащимся рассказывают о важности получения образования, их родителям напоминают об ответственности за невыполнение обязанностей по воспитанию и обучению детей, в том числе, за систематическое непосещение детьми занятий в школе.
В беседах также принимают участие представители органов прокуратуры, махаллинского комитета и управлений дошкольного и школьного образования. Обсуждаются причины правонарушений и преступлений среди несовершеннолетних, разъясняются правовые последствия за их совершение. Демонстрируются видеоролики на тему подростковой преступности, а также социальные ролики о том, к чему приводит употребление наркотиков, алкоголя, табакокурение и другие пагубные привычки.