Mehribonlik uylari bitiruvchilari uy-joy bilan taʼminlanmoqda
22 yoshli Shoxrux Mamajonov Margʻilon shahridagi 1-sonli Mehribonlik uyi tarbiyalanuvchisi bo`lib, u 3 yil muqaddam mazkur dargohni bitirgan edi. Andijon shahridagi Bolalar shaharchasida tarbiyalangan Islomek Elmurodov bu yil 29 yoshga toʻldi. Yigit bundan 13 yil muqaddam balogʻat yoshiga yetganidan soʻng, muassasani tark etgan, keyinroq Fargʻona viloyatida istiqomat qilgan. Shu yillar davomida yoshlar oʻz xonadoniga ega boʻlishlarini intizorlik bilan kutdilar.
Davlatimiz rahbarining 2022-yil dekabr oyida Toshkent shahri Uchtepa tumaniga tashrifi yakuni boʻyicha oʻtkazilgan yigʻilishda Mehribonlik uylari bitiruvchilarining yashash sharoitlarini zudlik bilan oʻrganish hamda mavjud muammolarni bartaraf etish vazifasi qoʻyilganidan soʻng, vaziyat tubdan oʻzgardi…
Bugun tuman hokimi, sektor rahbarlari, Milliy gvardiya va keng jamoatchilik vakillari ishtirokida Margʻilon shahrida yangi qurib bitkazilgan hamda toʻliq jihozlangan xonadon kalitlari Shoxrux hamda Islombekka topshirildi.Qahramonlarimizdan taassurotlarini soʻrashganida ular katta hayajon bilan koʻrsatilayotgan eʼtibor va gʻamxoʻrlik uchun Prezidentimiz hamda masʼul rahbarlarga oʻzlarining cheksiz minnatdorchiligini izhor qildi.

Бывшие воспитанники детских домов наконец обеспечены жильем
22-летний Шохрух Мамажонов вырос в Доме «Мехрибонлик» № 1 г. Маргилана. Три года назад молодой человек выпустился из детского учреждения. Исламеку Эльмуродову в этом году исполняется 29 лет. Он воспитывался в Детском городке в г. Андижане. 13 лет назад в виду достижения совершеннолетия парень покинул учреждение, позже приехал в Ферганскую область. Все эти годы молодые люди ждали счастливого момента, когда же они станут обладателями собственного жилья.
Все изменилось после того, как глава государства в декабре 2022 года на совещании, состоявшемся после посещения Учтепинского района города Ташкента, поставил перед заинтересованными министерствами и ведомствами задачу: срочно изучить жилищные условия всех бывших выпускников домов «Мехрибонлик» в возрасте до 30 лет и принять меры для улучшения имеющихся жилищных условий или же обеспечения жильем тех, кто не получил от государства положенную квартиру. Данное поручение было закреплено в пункте 25 протокола совещания.
Во исполнение поручения Президента военнослужащие и сотрудники Управления Национальной гвардии, а также представители других задействованных министерств и ведомств Ферганской области кропотливо изучали жилищный вопрос бывших воспитанников домов «Мехрибонлик». И вот очередная история закончилась счастливо: Шохруху и Исламбеку вручили ключи от квартир.
Квартиры расположены в новом современном многоэтажном доме в центре города Маргилана.
Заместитель начальника Управления Национальной гвардии по Ферганской области подполковник Анваржон Мусинов поздравил молодых людей с исполнением самой заветной их мечты и вручил им подарки от гвардии.
Радость новоселов не передать словами, они выразили огромную благодарность Президенту за внимание и заботу.