Eng maroqli hordiq bu- yozgi sog‘lomlashtirish oromgohidagida o‘tzazilgan vaqt
Buxoro viloyatida yoz fasli davomida bolalar maroqli dam olishlari, kuch to‘plashlari va bilim olishga bo‘lgan qiziqishlari yana-da kuchayishi uchun hamkor tashkilotlar bolalarning yozgi taʼtilini mazmunli o‘tkazishlari uchun harakat qildilar. Bolalar sog‘lomlashtirish oromgohlarida ko‘plab bolalar, jumladan, oilaviy bolalar uylari farzandlari ham yozni maroqli va mazmunli o‘tkazdilar.
Jumladan, Milliy gvardiya Buxoro viloyati bo‘yicha boshqarmasi va Buxoro viloyati kasaba uyushmasi tomonidan Jo‘rayevlar, Mattiyevlar va Asatullayevlar oilalari farzandlari uchun “Yosh aloqachi” oromgohida dam olish uchun yo‘llanma berildi.
Bu yerda bolalarning dam olishi va kamoloti uchun turli madaniy-maʼrifiy tadbirlar, sport musobaqalari muntazam o‘tkazilib, maroqli va foydali dam olishi uchun barcha zarur shart-sharoitlar yaratilgan.

Лучший отдых – в детских оздоровительных лагерях
В Бухарской области партнерские организации в этом году постарались организовать отдых детей в период школьных каникул так, чтобы за лето ребята окрепли, набрались сил, но и не утратили интерес к получению новых знаний. Многие ребята, в том числе, из семейных домов увлекательно и содержательно проводили лето в детских оздоровительных лагерях.
Так, для мальчиков и девочек из семейных домов Жураевых, Маттиевых и Ассатулаевых поездку в лагерь «Ёш алокачи» организовывали Управление Национальной гвардии, профсоюзная организация Бухарской области.
Для отдыха и развития детей здесь регулярно проводятся различные культурно-просветительские мероприятия и спортивные соревнования, созданы все необходимые условия для приятного и полезного отдыха.