Andijon viloyatida Mehribonlik uylarining 30 yoshgacha bo‘lgan 36 nafar sobiq tarbiyalanuvchilariga uy-joy bilan taʼminlandilar.
9.10.2021 3261
Mamlakatimizda nogironligi bo‘lgan, ota-ona qaramog‘idan mahrum va yetim bolalarni davlat tomonidan qo‘llab-quvvatlashni kuchaytirish maqsadida joriy qilingan yangi tizim doirasida joylardagi hokimliklar, Xalq taʼlimi, Milliy gvardiya va hamkor vazirliklar bilan birgalikda amalga oshirilayotgan ishlar o‘z samarasini ko‘rsatmoqda.
Xususan, Andijon viloyatida Mehribonlik uylarining 30 yoshgacha bo‘lgan 36 nafar sobiq tarbiyalanuvchilari, belgilangan tartibda o‘rganilgan holda barcha sharoitga ega bo‘lgan uy-joy bilan taʼminlandilar.
Shuningdek, ushbu viloyatda joylashgan Bolalar shaharchasidan Umarovlar oilasi 7 nafar, Usmonovlar oilasi 5 nafar va Bo‘tayevlar oilasi 7 nafar o‘g‘il-qizlarni o‘z qaramog‘iga olib, Oilaviy bolalar uylari faoliyatini yo‘lga qo‘ydilar.

В Андижанской области 36 бывших воспитанников детских домов милосердия обеспечены жильем
Совместная работа органов самоуправления граждан, Министерства народного образования и Национальной гвардии Республики Узбекистан в рамках внедрения новой системы по усилению государственной поддержки детей с ограниченными возможностями, детей, оставшихся без попечения родителей, и детей-сирот меняет к лучшему жизнь воспитанников.
Например, в Андижанской области 36 бывших воспитанников детских домов милосердия в возрасте до 30 лет обеспечены жильем. В выделенных квартирах есть все условия для комфортной жизни: сделан ремонт, есть необходимая мебель.
Еще одна добрая весть из этой же области: здесь начали функционировать три семейных детских дома. Семьи Умаровых и Бутаевых взяли на воспитание по 7 воспитанников детского городка, а семья Усмановых – пятерых.