O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021 yil 9 avgustdagi "Yetim bolalar va ota-ona qaramog‘idan mahrum bo‘lgan bolalarni davlat tomonidan qo‘llab-quvvatlashning yangi tizimini joriy etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi hamda Vazirlar Mahkamasining 2021 yil 25 oktyabrdagi “Yetim bolalar va ota-onasining qaramog‘idan mahrum bo‘lgan bolalarni ijtimoiy qo‘llab-quvvatlashga doir qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarorlari ijrosini taʼminlash maqsadida Kogonlik 6 nafar yetim va ota-ona qaramog‘idan mahrum bo‘lgan yoshlarga barcha sharoitlarga ega zamonaviy uy-joylarni tantanali ravishda topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda viloyat hokimi o‘rinbosari M.Hamrayev, Kogon shahar hokimi H.Davlatov, Milliy gvardiya Buxoro viloyati bo‘yicha boshqarmasi boshlig‘i polkovnik J.Shernazarov hamda keng jamoatchilik vakillari ishtirok etib, yoshlarga yangi uylarning kalitlarini tantanali ravishda topshirdilar.
Tadbirda so‘z olganlar, yangi xonadon sohib va sohibalarini quvonchli kun bilan samimiy tabriklab, bugungi kunda mehrga muhtoj bo‘lgan farzandlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning ijtimoiy himoyasini kuchaytirish borasida viloyatimizda davomiy ishlar amalga oshirilayotganini alohida taʼkidlab o‘tdi.

В г. Кагане Бухарской области 6 молодых людей, выросших без родителей, обеспечены современным жильем
15.12.2022 3266
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 9 августа 2021 года за № 5216 «О мерах по внедрению новой системы государственной поддержки детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей» и Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан за № 656 от 25 октября 2021 г. «О дополнительных мерах социальной поддержки детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки» в Бухарской области, в г. Кагане 6 детей-сирот современным жильем со всеми условиями обеспечены 6 молодых людей, выросших без родителей, обеспечены современным благоустроенным жильем.
В торжественной церемонии вручения молодым новоселам ключей от квартир приняли участие заместитель хокима области М. Хамраев, хоким г. Кагана Х. Давлатов, начальник Управления Национальной гвардии по Бухарской области полковник Ж. Шерназаров и представители общественности.
Выступившие на мероприятии искренне поздравили новоселов со счастливым днем и отметили, что в нашем регионе ведется постоянная работа по оказанию всемерной поддержки и социальной защите детей и молодежи.