Sirdaryo viloyatida Oilaviy bolalar uyi tarbiyalanuvchisi ishtirok etgan "To‘maris izdoshlari" ko‘rik-tanlovining viloyat bosqichi o‘z nihoyasiga yetdi
9.3.2023 2177
Bahorning ilk bayrami - Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan "To‘maris izdoshlari" ko‘rik-tanlovining viloyat bosqichi bo‘lib o‘tdi. Tanlovda Milliy gvardiyaning Sirdaryo viloyati bo‘yicha boshqarmasi ayol harbiy xizmatchi va xodimlari qatorida Oilaviy bolalar uyi qizalog‘i ham ishtirok etdi.
Tadbir Sirdaryo viloyati Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi hamda Yoshlar ishlari agentligi Sirdaryo viloyati boshqarmasi hamkorligida tashkil etildi.
Bir-biridan qiziqarli va yetarlicha murakkab yettita sinovlardan iborat bo‘lgan ko‘rik-tanlov yakunlariga ko‘ra, Oilaviy bolalar uyi qizalog‘i S. Abdujabborova 3 - o‘rinni, kichik serjant O. Eshonkulova 2 - o‘rinni egallagan bo‘lsa, leytenant O. Mamatqulova g‘olib deb topilib ko‘rik-tanlovning respublika bosqichiga yo‘llanmani yutib oldi.

В Сырдарьинской области завершился региональный этап смотра-конкурса «Тумарис издошлари», в котором приняла участие воспитанница семейного дома
9.3.2023 2298
По случаю первого праздника весны – Международного женского дня состоялся областной этап смотра-конкурса «Тумарис издошлари». В числе конкурсантов – женщины-военнослужащие и сотрудницы Управления Национальной гвардии по Сырдарьинской области и девочки из семейного дома.
Мероприятие организовали Управление семьи и женщин Сырдарьинской области и Агентства по делам молодежи Узбекистана.
По итогам смотра-конкурса, в ходе которого участницам предстояло пройти 7 этапов, девочка из семейного дома С. Абдужабборова заняла 3-е место, младший сержант О. Эшонкулова завоевала 2-е место, а лейтенант О. Маматкулова стала победительницей регионального этапа и выиграла путевку на республиканский этап.