Quva viloyatida Mehribonlik uyi bitiruvchisi uy-joy bilan ta’minlandi
Ozodjon Pattoyev 2011-yilda Marg‘ilon shahridagi 1-sonli Mehribonlik uyini tamomlagan. Bu yillar davomida u oʻz uyiga ega boʻlishni orzu qilgan….
Davlatimiz rahbarining 2022-yil dekabr oyida Toshkent shahri Uchtepa tumaniga tashrifi yakuni bo‘yicha o‘tkazilgan yig‘ilishda Mehribonlik uylari bitiruvchilarining yashash sharoitlarini zudlik bilan o‘rganish hamda mavjud muammolarni bartaraf etish vazifasi qo‘yilganidan soʻng, vaziyat tubdan o‘zgardi…
Bugun Quva tumanida istiqomat qiluvchi Mehribonlik uyi bitiruvchisi Pattoev Ozodjonga tuman hokimi, sektor rahbarlari, Milliy gvardiya va keng jamoatchilik vakillari ishtirokida yangi qurib bitkazilgan hamda to‘liq jihozlangan xonadon kalitlari topshirildi.
Yangi xonadon egasining quvonchlari bir olam, maqsadlari yuksak…
Qahramonimizdan taassurotlarini soʻrashganida u katta hayajon bilan koʻrsatilayotgan eʼtibor va g‘amxo‘rlik uchun Prezidentimiz hamda mas’ul rahbarlarga oʻzining cheksiz minnatdorchiligini izhor qildi.

В Кувинском районе бывший воспитанник Дома «Мехрибонлик» обеспечен жильем
Озоджон Паттоев выпустился из маргиланского Дома «Мехрибонлик» № 1 в 2011 году. Все эти годы он мечтал иметь свой собственный дом. Ситуация кардинально поменялась после того, как глава государства в декабре 2022 года на совещании, состоявшемся после посещения Учтепинского района города Ташкента, поставил перед заинтересованными министерствами и ведомствами задачу: срочно изучить жилищные условия всех бывших выпускников домов «Мехрибонлик» в возрасте до 30 лет и принять меры для улучшения имеющихся жилищных условий или же обеспечения жильем тех, кто не получил от государства положенную квартиру. Данное поручение было закреплено в пункте 25 протокола совещания.
Так вот Озоджон Паттоев – один из тех, кто, благодаря заботе и вниманию Президента, наконец-то обзавелся собственным жильем. Ему была выделена квартира в доме в Кувинском районе Ферганской области. Ключи новоселу вручил хоким района в присутствии представителей областного Управления Национальной гвардии, руководителей секторов по социально-экономическому развитию района и его многочисленных друзей.