Bayram davom etmoqda
Toshkent shahar maktablarida Xalqaro bolalarni himoya qilish kuniga bag‘ishlangan tadbirlar o‘tkazildi. U o‘z ichiga konsert dasturlari, sport musobaqalari va xiyobonlarga sayohatlarni qamrab oldi.
Ushbu kunga nafaqat o‘qituvchilar va maktab rahbariyati, balki birinchi navbatda o‘quvchilarning o‘zlari ham tayyorgarlik ko‘rishdi. Qizig‘i shundaki, maktab o‘quvchilari Milliy gvardiya inspektor-psixologlarining chiqishlarini tayyorlashda ishtirok etishdi. Yigitlarning tan olishicha, ular o‘tgan uch-to‘rt oy ichida, gvardiya inspektor-psixologlari joriy yilning fevral oyida davlat rahbari tomonidan qo‘yilgan vazifalarni bajarishga kirishganlaridayoq ular bilan juda yaxshi do‘stlashib olishgan.
Maktab o‘quvchilari Milliy gvardiya matbuot xizmati bilan bo‘lishgan fotosurat va videoda 94, 122, 175-maktablarda bo‘lib o‘tgan bayram tadbirlaridan lahzalar tasvirlangan.

Праздник продолжается
В школах Ташкента прошли мероприятия, посвященные Международному дню защиты детей. Это были и концертные программы, и спортивные состязания, и поездки в парки.
К этому дню готовились не только педагоги и руководство школ, но и, в первую очередь, сами учащиеся. Примечательно, что школьники задействовали в подготовке выступлений инспекторов-психологов Национальной гвардии. По признанию ребят, они отлично подружились за прошедшие три-четыре месяца, когда инспекторы-психологи гвардии приступили к исполнению задач, поставленных главой государства в феврале текущего года.
На фото и видео, которыми поделились школьники с пресс-службой гвардии, моменты праздничных мероприятий, проходивших в школах № 175, 94, 122.