Oilaviy bolalar uylari"ning ijtimoiy faoliyati bilan tanishildi
O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Qo‘mondoni o‘rinbosarining Farmoyishiga asosan "Oilaviy bolalar uylari"ning ijtimoiy faoliyati bilan tanishish maqsadida respublika ishchi guruhi tashkil etildi.
Mazkur ishchi guruhi tomonidan respublikamizning barcha hududlarida tashriflar amalga oshirilgan bo‘lib, joriy yilning 10-14 iyun kunlarida Buxoro viloyatida ham o‘rganish ishlari olib borildi.
Ishchi guruh aʼzolari tomonidan farzandlar uchun xonadonlarda yaratilgan shart-sharoitlar, ularning taʼlim-tarbiyasi borasida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan o‘rganish ishlari amalga oshirildi.
Tashrif davomida, bolalarning bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazish, ularni qiziqishi va qobilyatlariga qarab to‘garaklarga jalb qilinishi, ularning temperament va xarakter xususiyatlari bo‘yicha amalga oshirilgan pedagogik hamda psixologik ishlar o‘rganildi.

Ознакомление с деятельностью семейных домов
Республиканская рабочая группа по изучению деятельности Семейных детских домов, созданная в соответствии с Приказом заместителя командующего Национальной гвардией Республики Узбекистан, продолжает работу.
В настоящее время Рабочая группа посещает все регионы страны, а 10-14 июня завершила работу по изучению деятельности семейных домов в Бухарской области.
В ходе посещения представители рабочей группы изучили условия, созданные в домах для детей, и то, как ведется воспитательно-образовательный процесс.
Особое внимание уделялось усилиям по организации содержательного досуга детей, в каких кружках, спортивных секциях занимаются ребята. Родителей проконсультировали по вопросам детской психологии, дали им рекомендации по предупреждению конфликтов между детьми, а также о том, как найти подход к каждому ребенку с учетом его темперамента и характера.
В завершение встреч детям и их родителям напомнили, что руководство Национальной гвардии всегда готово оказать содействие в решении любых возможных проблем.