OILAVIY BOLALAR UYIGA TASHRIF
Farzandim jigarbandim loyihasi mualliflari, Respublika maʼnaviyat va ma‘rifat markazi Toshkent viloyati bo‘limi xodimlari va Milliy gvardiya Toshkent viloyati bo‘yicha boshqarmasi harbiy xizmatchilari tomonidan Chirchiq shahridagi Valixanov, Ergashev, Kurganbayev, Igamuratov va Mamadaliyevlar xonadonlariga tashrif buyurildi.
Bolajonlar bilan boʻlgan qizgʻin suhbat davomida oʻgʻil-qizlar oilalarda tarbiya topayotganligidan va bundan oʻzgacha his-tuyg‘u, kechinmalarni his qilayotganligidan mamnun ekanliklarini hayajon bilan soʻzlab berishdi.
Suhbat soʻnggida tashkilotchilar tomonidan yoshlarda kitobxonlik madaniyatini shakllantirish va yashash xonadonlarida kutubxona tashkil etishga koʻmaklashish maqsadida 200 dona badiiy kitoblar toʻplami taqdim etildi.

ПОСЕЩЕНИЕ СЕМЕЙНОГО ДЕТСКОГО ДОМА
Авторы проекта «FARZANDIM JIGARBANDIM», сотрудники Ташкентского областного отдела Республиканского центра духовности и просветительства, военнослужащие Управления Национальной гвардии по Ташкентской области посетили дома Валиханова, Эргашева, Курганбаева, Игамуратова и Мамадалиева в городе Чирчике.
Во время оживленной беседы мальчики и девочки взволнованно сказали, что они счастливы от того, что воспитываются в семьях.
В завершение встречи организаторы подарили семьям коллекцию из 200 книг по искусству в целях поддержки интереса к чтению у молодежи и создания библиотеки.