Mehribonlik uyi bitiruvchilari o‘z uylariga ega bo‘lishdi
Bugun Mehribonlik uyining bitiruvchilari bo‘lgan Jalolov Husniddin va Shuls Stefaniyalar uchun quvonchli kun. Yoshlarga Jizzax viloyati Mirzacho‘l tumani Do‘stlik MFYda joylashgan ko‘p qavatli uyning kalitlari topshirildi.
Tantanali tashkil etilgan tadbirda Jizzax viloyati hokimi o‘rinbosari - Oila va xotin-qizlar boshqarmasi boshlig‘i, viloyat Bolalarni himoya qilish shuʼba mudiri, mahalla nuroniylari, shuningdek, Milliy gvardiya Makaziy devoni hamda Jizzax viloyati bo‘yicha boshqarmasi masʼullari ishtirok etdi.
Taʼkidlash joizki, yurtimizda joriy etilgan yetim va ota-ona qaramog‘idan mahrum bo‘lgan bolalarni davlat tomonidan qo‘llab-quvvatlashning yangi tizimi doirasida keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda.

Выпускники Дома «Мехрибонлик» обеспечены жильем
Сегодня счастливый день для Хусниддина Жалолова и Стефании Шульц, выросших в Доме «Мехрибонлик»: молодым людям вручили ключи от квартиры. Дом расположен в махаллинском сходе граждан «Дустлик» Мирзачульского района Джизакской области.
В торжественной церемонии вручения ключей новоселам приняли участие заместитель хокима Джизакской области – начальник управления по делам семьи и женщин по делам женщин Назира Мухторова, заведующий сектором защиты детей областного хокимията, ветераны махалли, а также военнослужащие и сотрудники Управления Национальной гвардии по Джизакской области.
Следует отметить, что масштабная работа проводится в рамках введенной в нашей стране новой системы государственной поддержки детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки.