Farg‘onada navbatdagi yangi xonadonlar o‘z egalariga topshirildi
Joriy yilning 25 yanvar sanasida 18 bahorini qarshilagan Madinaxon Farg‘ona viloyati Uchko‘prik tumanidagi 1- sonli Kasb-hunar Maktabining birinchi bosqichida tahsil olib kelmoqda. Taqdir taqozosi bilan ota-onasidan yetim qolgan Madinaxon 2016 yildan beri, vasiylikka olgan opasi Marhabo bilan birga yashab keladi.
Kuni kecha Madina Erkayevaga Bog‘dod tumani markazida qad ko‘targan ko‘p qavatli uylardan zamonaviy taʼmirlangan va barcha sharoitlarga ega bo‘lgan ikki xonali xonadon kaliti tantanali ravishda topshirildi.
Farg‘ona viloyati Uchko‘prik tumani hokimligi, Milliy gvardiya Farg‘ona viloyati bo‘yicha boshqarmasi masʼullari va keng jamoatchilik ishtirokida bo‘lib o‘tgan tadbirda so‘z olganlar ushbu xonadonda Madinaga faqat yaxshi kunlar hamroh bo‘lishiga tilakdosh bo‘ldilar.
Madinaning ertangi kundan ko‘ngli to‘q, kasb-hunar maktabini bitirgach muayyan daromadli ishga ega bo‘ladi, ota-onasidan yodgor qolgan yakkayu-yagona opasi borligidan xursand bo‘lgan Madinaning endi o‘z uyi ham bor.
Huddi shunday quvonchli va esda qolarli kun, Farg‘ona shahrida istiqomat qiluvchi Behruzbek Qoraboyev va O‘zbekiston tumanida yashovchi Qanoatxon Xolmatovalarga ham nasib qildi.
Behruzbek va Qanoatxon 2004 yilda Farg‘ona viloyatida tug‘ilib, ota-onasidan erta ajralgan ushbu yoshlar vasiylik asosida taʼlim-tarbiya olishdi. Kuni kecha yoshlarning hayotida muhim hodisa ro‘y berdi va ularga yangi xonadon kalitlari topshirildi.
Shu munosabat bilan o‘tkazilgan tadbirda Milliy gvardiya Farg‘ona viloyati bo‘yicha boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari podpolkovnik A. Musinov, Farg‘ona shahar hokimi o‘rinbosari Yu. Yusupov, O‘zbekston tumani hokimligi masʼullari hamda nuroniylar, mahalla faollari ishtirok etdi.
Shu o‘rinda yoshlar ham yurtboshimiz hamda xalqimiz tomonidan yetim va ota-ona qaramog‘idan mahrum bo‘lgan bolalarga ko‘rsatilayotgan eʼtibor va g‘amxo‘rlik uchun o‘z minnatdorchiligini izhor etdilar.

Хорошие новости из Ферганы: еще трое молодых людей получили собственную квартиру
25 января текущего года восемнадцатую весну своей жизни с хорошим настроением и с бодрым духом встретила Мадина Эркаева. Учится она на первом курсе в Профессиональной школе №1 Учкуприкского района области. Девочка, по воле судьбы оставшаяся сиротой, с 2016 года живет под опекой своей сестры Мархабо.
На днях Мадине Эркаевой торжественно вручили ключи двухкомнатной квартиры с современным ремонтом и всеми условиями в одном из многоэтажных домов в центре Багдадского района Ферганской области.
Представители хокимията Учкуприкского района Ферганской области, Управления Национальной гвардии по Ферганской области и все, кто присутствовал на церемонии, пожелали Мадине счастливых дней в новом доме.
Мадина довольна своей жизнью: после окончания Профессиональной школы у нее будет стабильная работа, рядом - сестра, а теперь у Мадины есть собственное жилье.
Каноатхан Холматова, проживающая в Узбекистанском районе области, и Бехрузбек Карабоев, проживающий в городе Фергана, тоже поделились впечатлениями счастливого дня.
Бехрузбек и Каноатхан родились в Ферганской области в 2004 году. Оба рано остались без родителей и воспитывались у опекунов. На днях в жизни молодых людей произошло важное событие: им вручили ключи от квартир в городе Фергана.
В мероприятии, проведенном по этому поводу, приняли участие заместитель начальника Управления Национальной гвардии по Ферганской области А. Мусинов, заместитель хокима города Ферганы Ю. Юсупов, сотрудники хокмимията Узбекистанского района, а также члены схода граждан махалли.
В свою очередь, молодые люди выразили благодарность за внимание и заботу, проявленную главой государства и народом к детям-сиротам и детям, лишенным родительской опеки.