Farg‘ona viloyatidagi 12-sonli Mehribonlik uyidan navbatdagi 3 ta tarbiyalanuvchilari o‘z ota –onasi bag‘riga qaytarildi.
27.10.2021 2954
Farg‘ona viloyatidagi 12-sonli Mehribonlik uyidan navbatdagi 3 ta oila: Berdiyev, Madraximov hamda Karimqulovlar oilasi 20 nafar tarbiyalanuvchilarni o‘z qaramog‘iga olib, xalqimizga xos ezgu ishga qo‘l urishdi va shu munosabat bilan tantanali marosim bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbirda Farg‘ona viloyati hokimligi, Xalq talimi, Milliy gvardiya va viloyat harbiy prokuraturasi vakillari, shuningdek mahalla faollari ishtirok etishdi.
Eslatib o‘tamiz, joriy qilingan yangi tizim bo‘yicha bugunga qadar Farg‘ona viloyatida 84 nafar mehribonlik uyi tarbiyalanuvchilari oila sharoitiga va 11 nafar bolajonlar o‘z ota –onasi bag‘riga qaytarildi.

Еще три воспитанника детского дома милосердия будут расти в атмосфере любящей семьи
Возможность расти и воспитываться в семье 20 детям из Детского дома милосердия № 12 в Ферганской области подарили три семьи – Бердиевых, Мадрахимовых и Каримкуловых. По этому случаю состоялось торжественное мероприятие, в котором приняли участие представители администрации Ферганской области, областного управления народного образования, Национальной гвардии, областной военной прокуратуры и активисты-общественники.
Напомним, что в рамках исполнения положений новой системы государственной поддержки детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей уже 84 ребенка, воспитывавшихся в детском доме милосердия Ферганской области, будут воспитываться в семьях, а 11 детей обрели новых пап и мам.