"Bir vatanda, bir vaqtda, bir masofada, bir maqsadda, birga yuguramiz" shiori ostidagi "Yangi nafas" ommaviy yugurish musobaqalarida bolajonlarning ishtirok
15.11.2022 2064
18 noyabr - O‘zbekiston Respublikasi davlat bayrog‘i qabul qilingan kun munosabati bilan mamlakatimizning 15 ta viloyatida, shu jumladan, Farg‘onada ham "Yangi nafas" sport musobaqalari o‘tkazildi.
Mazkur yugurish musobaqalarida Milliy gvardiya Farg‘ona viloyati bo‘yicha boshqarmasi harbiy xizmatchilari hamda Farg‘ona tumanidagi Akbarovlar va Ro‘ziboyevlar oilalari farzandlari ham faol ishtirok etib, sportga bo‘lgan ishtiyoqlari yuqori ekanligini yana bir bora namoyon qildi.
Bu kabi sport musobaqalarining muntazam o‘tkazilishi yoshlarimiz o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini shakllantirish bilan bir qatorda, hamjihatlik va birdamlik munosabatlarini mustahkamlashga keng zamin yaratmoqda.

Участие детей в спортивном соревновании «Янги нафас» под единым девизом «Одна страна, один старт, одна дистанция, одна цель – бежим вместе!»
15.11.2022 2065
18 ноября текущего года, в преддверии празднования одного из важнейших национальных праздников страны – Дня принятия государственного флага Республики Узбекистан, одновременно в пятнадцати городах республики состоялся спортивный забег «Yangi Nafas».
Военнослужащие Управления Национальной гвардии по Ферганской области, а также дети из семьей Акбаровых и Рузебаевых показали свой высокий интерес к спорту и здоровому образу жизни и приняли активное участие в забеге.
Проведение такого рода мероприятий способствует единению людей самых разных возрастов, профессий и увлечений, воспитывает уважение человека к человеку, а кроме того, пробуждает в молодежи интерес к здоровому образу жизни.