30-sonli Mehribonlik uyida O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 34 yilligi munosabati bilan “Vatan uchun, xalq uchun, millat uchun” shiori ostida madaniy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
28.8.2025 1066
Tadbir davomida bolajonlar “Namangancha osh”, “Toshkent choyxona palovi”, “Jizzax oshi” hamda “Parkent oshi” tayyorlash sir-asrorlarini Milliy gvardiya harbiy xizmatchilaridan o‘rganib, o‘zlari mazkur taomlarni tayyorlashdi.
Shundan so‘ng tadbirning badiiy qismiga navbat berildi. Bolajonlar tomonidan tayyorlangan Vatan madhiga bag‘ishlangan kuy va qo‘shiqlar, she’rlar hamda sahna ko‘rinishlari mehmonlarga katta taassurot qoldirdi.

В Доме "Мехрибонлик" №30 под девизом «Во имя Родины, народа, нации» состоялось культурно-просветительское мероприятие, посвящённое 34-й годовщине государственной независимости Республики Узбекистан
28.8.2025 1069
В ходе мероприятия дети учились готовить такие национальные блюда, как «Наманганча ош», «Ташкентский чайхона плов», «Джизакский ош» и «Паркентский ош», а затем самостоятельно приготовили эти блюда.
После этого наступила очередь художественной части мероприятия. Исполненные детьми песни, стихи и сценические выступления, посвящённые Родине, произвели большое впечатление на гостей.